Gyvatvorių kirpimas, formavimas

Gyvatvorės istorija siekia dar senovės graikų mitus. Kadaise atstojusi klaidžius labirintus ir turėjusi mistinę reputaciją, šiandien gyvatvorė atlieka dekoratyvinę arba tvoros funkciją mūsų namuose.

 

Kaip ir bet kuris kitas augalas, ji reikalauja kruopščios priežiūros. Laiku ir tinkamai karpoma gyvatvorė džiugins tankia struktūra, o neprižiūrėtą gyvatvorę galima pažinti iš gražios viršutinės dalies bei sunykusios apatinės, kuriai,  dėl netinkamo genėjimo, trūksta saulės šviesos.

 

„Medžių priežiūra“ teikia profesionalias gyvatvorių genėjimo ir formavimo paslaugas visoje Lietuvoje. Bendradarbiavimą kviečiame pradėti dar nuo sodinukų pasirinkimo – mielai patarsime iškilus klausimams, padėsime pasirinkti gyvatvorę, kuri atitiks jūsų lūkesečius.

 

Formuoti gyvatvorę galima ko ne iš bet kurio krūmo ar genėjimui tinkamo medžio. Jei norite, kad namų teritoriją juostų visus metus žaliuojanti tvora, geriausia, žinoma, rinktis spygliuočius, ar lapuočius, kurie gali išlaikyti lapus iki pat pavasario. Jei jūsų prioritetas privatumas bei garso izoliacija, rinkitės tankius ir aukštus krūmus, pavyzdžiui skroblą, eglę ar buką. Jei pakanka vidutinio aukščio gyvatvorės, puikiai tiks kaukazinė slyva kalninis serbentas. Ieškodami sodinukų gyvatvorei atkreipkite dėmesį į galimą jų aukštį, lajos tankumą, ar jie tinkami genėjimui.

Gyvatvorės karpymas – neatsiejama jos priežiūros dalis. Genėjimas naudingas ne tik estetinei gyvatvorės funkcijai – taisyklingai apkarpoma gyvatvorė auga greičiau ir būna tankesnė, sveikesnė. Ypač svarbus laikotarpis karpymui – 1-3 augimo metai. Reikėtų žinoti ir kuris metų laikas tinkamiausias būtent jūsų auginamai gyvatvorei, pavyzdžiui, spygliuočius geriausia genėti šiltuoju metų laiku. Šią ir daug kitos naudingos informacijos jums mielai suteiks profesionalus arboristas.

 

Dar prieš sodinant gyvatvorę, mielai patarsime, kokią vietą rinktis, kaip prižiūrėti augantį krūmą, kada jį genėti. Kvalifikuotas specialistas, kuris pažįsta medį ar krūmą, gali parinkti tinkamą karpymo techniką pagal gyvatvorės amžių ir rūšį bei užtikrinti, kad jūsų gyvatvorė augtų tanki ir graži.

 

Formuojant gyvatvorę galima išgauti ne tik standartinę tvoros, bet ir daugybę kitų formų. Čia svarbu žinoti, kokios rūšies gyvatvorei tinkamiausia jūsų pageidaujama forma. Sukurti norimą kiemo ar sodo vaizdą bei jį išlaikyti taip pat pagelbės kvalifikuotas specialistas. Nepamirškite – kai gyvatvorė jau visiškai suformuota, jai bus reikalinga reguliari priežiūra.

 

Įgudęs specialistas ne tik padės prižiūrėti augančią, bet gali atgaivinti ir seną, išsikerojusią gyvatvorę! Susisiekti su „Medžių priežiūra“ specialistu galite čia.

Parašykite mums

Visoje Lietuvoje profesionaliai atliekame medžių pjovimo, priežiūros darbus. Apleistų sklypų, miško valymas, pavojingų medžių pjovimas, genėjimas.